Program

26.08.2018 - KONCERT INAUGURACYJNY

  • 19:30

    KUP BILET

    Bilety: N 20 zł. / U 15 zł. 

    Ignacy Feliks Dobrzyński – Kwintet smyczkowy nr 1 F-dur op. 20 (30′)

    Laurent Korcia – I skrzypce, Szymon Krzeszowiec – II skrzypce, Piero Massa – altówka,
    Maciej Młodawski – I wiolonczela, Piotr Janosik – II wiolonczela

    Krzysztof Penderecki – Kwartet smyczkowy nr 1 (1960) (7′)

    Szymon Krzeszowiec –skrzypce, Marcin Markowicz – II skrzypce, Tomoko Akasaka –
    altówka, Piotr Janosik – wiolonczela

    Karol Szymanowski – „Źródło Aretuzy“ na skrzypce i fortepian op. 30 (6′)

    Witold Lutosławski – „Subito“ na skrzypce i fortepian (1992) (6′)

    Jakub Jakowicz – skrzypce, Paavali Jumppanen – fortepian

    ***

    Krzysztof Penderecki – „Prélude“ na klarnet solo (1987) (3′)

    Roman Licznerski – klarnet

    Paweł Mykietyn – „La Strada“ na obój, fortepian i wiolonczelę(1991) (10′)

    Sebastian Aleksandrowicz – obój, Paavali Jumppanen – fortepian, Maciej Młodawski –
    wiolonczela

    Marcin Masecki – improwizacje na tematy polskie (10-15′)

    Wojciech Kilar – „Orawa“ na orkiestrę smyczkową (1986) (10′)

    Orkiestra Festiwalowa, Marcin Markowicz – prowadzenie

27.08.2018 - WYKŁADY

  • 19:30

    WSTĘP WOLNY

    „Muzyka kameralna a sprawa Polska” – Danuta Gwizdalanka, Krzysztof Meyer

    „Grzegorzewski, poeta teatru” – Mateusz Żurawski

28.08.2018 - KONCERT

  • 19:30

    KUP BILET

    Bilety: N 20 zł. / U 15 zł.

    Andrzej Kwieciński – „Luci nella notte VI” na kwintet fortepianowy (2018) – PREMIERA (15′)

    Małgorzata Radochońska – fortepian, Karolina Gutowska – I skrzypce, Katažyna Narkevič –
    II skrzypce, Paweł Czarny – altówka, Maciej Młodawski – wiolonczela

    Anton Areński – Kwartet smyczkowy a-moll op. 35 (25′)

    Szymon Krzeszowiec – skrzypce, Rachele Fiorini – altówka, Jiwon Kim – I wiolonczela, Katarzyna Stasiewicz – II wiolonczela

    ***

    Wolfgang Amadeus Mozart – Serenada nr 10 „Gran Partita“ na fortepian, obój i smyczki (50′)

    Jagoda Stanicka –, Sebastian Aleksandrowicz – obój, Aleksandra Steczkowska – skrzypce, Marzena Malinowska – altówka, Anna Cierpisz – wiolonczela

29.08.2018 - KONCERT

  • 19:30

    KUP BILET

    Bilety: N 20 zł. / U 15 zł.

    Andrzej Panufnik – Trio fortepianowe op. 1 (20′)

    Jagoda Stanicka – fortepian, Laurent Korcia – skrzypce, Anna Cierpisz – wiolonczela

    Benjamin Britten – Kwartet smyczkowy nr 2 C-dur op. 3 (30′)

    Dominik Kossakowski – I skrzypce, Aleksandra Steczkowska – II skrzypce, Tomoko Akasaka – altówka, Małgorzata Bleja – wiolonczela

    ***

    Johannes Brahms – Kwintet klarnetowy h-moll op. 115 (42′)

    Roman Licznerski – klarnet, Mathieu Garguillo – I skrzypce, Kornelia Figielska –
    II skrzypce, Paweł Czarny – altówka, Piotr Janosik – wiolonczela

30.08.2018 - KONCERT

  • 19:30

    KUP BILET

    Bilety: N 20 zł. / U 15 zł.

    Stanisław Moniuszko – Kwartet smyczkowy nr 1 d-moll (15′)

    Kornelia Figielska – I skrzypce, Mathieu Garguillo – II skrzypce, Anuša Plesničar – altówka, Maciej Młodawski – wiolonczela

    Dymitr Szostakowicz – Trio fortepianowe e-moll op. 67 (30′)

    Paavali Jumppanen – fortepian, Katažyna Narkevič – skrzypce, Katarzyna Stasiewicz – wiolonczela

    ***

    Johannes Brahms – Sekstet smyczkowy nr 1 B-dur op. 18 (35′)

    Jakub Jakowicz – I skrzypce, Katažyna Narkevič – II skrzypce, Rachele Fiorini – I altówka, Marzena Malinowska – II altówka, Alicja Kozak – I wiolonczela, Anna Cierpisz –
    II wiolonczela

31.08.2018 - KONCERT / POKAZ TEATRALNY

  • 18:00

    Bilety: N 30 zł. / U 20 zł.

    Pokaz piosenki aktorskiej grupy Beaty Fudalej – „Fobie, lęki, strachy”

    Adrianna Izydorczyk
    Emil Lipski
    Michał Szostak

  • 19:30

    KUP BILET

    Bilety: N 15 zł. / U 10 zł.

    Krzysztof Meyer – Trio na klarnet, wiolonczelę i fortepian op. 90 (1997/1998) (25′)

    Małgorzata Radochońska – fortepian, Roman Licznerski – klarnet, Katarzyna Stasiewicz – wiolonczela

    Ludwig van Beethoven – Kwartet smyczkowy B-dur op. 18 nr 6 (25′)

    Karolina Gutowska – I skrzypce, Dominik Kossakowski – II skrzypce, Anuša Plesničar –
    altówka, Piotr Janosik – wiolonczela

  • 21:00

    Pokaz piosenki aktorskiej grupy Beaty Fudalej – „Fobie, lęki, strachy”

    Adrianna Izydorczyk
    Emil Lipski
    Michał Szostak

01.09.2018 - KONCERTY / POKAZ TEATRALNY

  • 15:00

    KUP BILET

    Bilety: N 15 zł. / U 10 zł.

    Popołudniowy koncert jazzowy zespołu Marcina Maseckiego – Stara Kopalnia

    Marcin Masecki – fortepian, Dimitros Hartwich-Vrazas – saksofon, Szymon Witczyński –
    gitara elektryczna, Jan Pieniążek – perkusja

  • 18:00

    KUP BILET

    Bilety: N 30 zł. / U 20 zł.

    Pokaz aktorski grupy Zbigniewa Zamachowskiego – wybrane fragmenty „Oświadczyn” Antona Czechowa

    Maciej Kaczor
    Arina Piskovska
    Aleksander Sosiński (asystent reżysera)

  • 19:30

    KUP BILET

    Bilety: N 15 zł. / U 10 zł.

    Richard Strauss – Sekstet smyczkowy z opery „Capriccio“ op. 85 (10′)

    Marcin Markowicz – I skrzypce, Aleksandra Steczkowska – II skrzypce, Piero Massa –
    I altówka, Marzena Malinowska – II altówka, Małgorzata Bleja – I wiolonczela, Alicja Kozak – II wiolonczela

    Mieczysław Wajnberg – Kwintet fortepianowy f-moll op. 18 (45′)

    Lacrimioara Galagan – fortepian, Szymon Krzeszowiec – I skrzypce, Karolina Gutowska – II skrzypce, Piero Massa – altówka, Jiwon Kim – wiolonczela

  • 21:00

    Pokaz aktorski grupy Zbigniewa Zamachowskiego – wybrane fragmenty „Oświadczyn” Antona Czechowa

    Maciej Kaczor
    Arina Piskovska
    Aleksander Sosiński (asystent reżysera)

02.09.2018 - KONCERT FINAŁOWY

  • 19:30

    KUP BILET

    Bilety: N 20 zł. / U 15 zł.

    Karol Szymanowski – Kwartet smyczkowy nr 1 op. 56 (20′)

    Jakub Jakowicz – I skrzypce, Mathieu Garguillo – II skrzypce, Anuša Plesničar – altówka, Małgorzata Bleja – wiolonczela

    Wolfgang Amadeus Mozart – Kwartet fortepianowy g-moll KV 478 (25′)

    Paavali Jumppanen – fortepian, Kornelia Figielska – skrzypce, Tomoko Akasaka – altówka, Jiwon Kim – wiolonczela

    ***

    Robert Schumann – Kwartet fortepianowy Es-dur op. 47 (27′)

    Lacrimioara Galagan – fortepian, Laurent Korcia – skrzypce, Rachele Fiorini – altówka,
    Alicja Kozak – wiolonczela

    Jörg Widmann – Kwartet smyczkowy nr 3 „Polowanie“ (15′)

    Dominik Kossakowski – I skrzypce, Marcin Markowicz – II skrzypce, Paweł Czarny –
    altówka, Maciej Młodawski – wiolonczela

Organizator

Partnerzy