Powrót

Program XV Edycji

PROGRAM

26.08.2018 – KONCERT INAUGURACYJNY

Ignacy Feliks Dobrzyński – Kwintet smyczkowy nr 1 F-dur op. 20
Krzysztof Penderecki – Kwartet smyczkowy nr 1 (1960)
Karol Szymanowski – „Źródło Aretuzy“ na skrzypce i fortepian op. 30
Witold Lutosławski – „Subito“ na skrzypce i fortepian (1992)
***
Fryderyk Chopin – Introdukcja i Polonez C-dur na wiolonczelę i fortepian op. 3
Krzysztof Penderecki – „Prélude“ na klarnet solo (1987)
Paweł Mykietyn – „La Strada“ na obój, fortepian i wiolonczelę(1991)
Marcin Masecki – improwizacje
Wojciech Kilar – „Orawa“ na orkiestrę smyczkową (1986)

27.08.2018 – WYKŁADY

Wykłady Danuty Gwizdalanki, Krzysztofa Meyera i Mateusza Żurawskiego

28.08.2018 – KONCERT

Andrzej Kwieciński – „Luci nella notte VI” na kwintet fortepianowy (2018) – PREMIERA
Anton Areński – Kwartet smyczkowy a-moll op. 35
***
Wolfgang Amadeus Mozart – Serenada nr 10 „Gran Partita“ na fortepian, obój i smyczki

29.08.2018 – KONCERT

Andrzej Panufnik – Trio fortepianowe op. 1
Benjamin Britten – Kwartet smyczkowy nr 2 C-dur op. 3
***
Johannes Brahms – Kwintet klarnetowy h-moll op. 115

30.08.2018 – KONCERT

Stanisław Moniuszko – Kwartet smyczkowy nr 2 d-moll
Johannes Brahms – Sekstet smyczkowy nr 1 B-dur op. 18
***
Dymitr Szostakowicz – Trio fortepianowe e-moll op. 67

31.08.2018 – KONCERT / POKAZ TEATRALNY

Krzysztof Meyer – Trio na klarnet, wiolonczelę i fortepian op. 90 (1997/1998)
Ludwig van Beethoven – Kwartet smyczkowy B-dur op. 18 nr 6
***
Pokaz aktorski grupy Beaty Fudalej

01.09.2018 – KONCERT / POKAZ TEATRALNY

Popołudniowy koncert jazzowy zespołu Marcina Maseckiego – Stara Kopalnia
***
Richard Strauss – Sekstet smyczkowy z opery „Capriccio“ op. 85
Mieczysław Wajnberg – Kwintet fortepianowy f-moll op. 18
***
Pokaz aktorski grupy Zbigniewa Zamachowskiego

02.09.2018 – KONCERT FINAŁOWY

Karol Szymanowski – Kwartet smyczkowy nr 1 op. 56
Wolfgang Amadeus Mozart – Kwartet fortepianowy g-moll KV 478
***
Robert Schumann – Kwartet fortepianowy Es-dur op. 47
Jörg Widmann – Kwartet smyczkowy nr 3 „Polowanie“

Organizator

Partnerzy