XXI Festiwal Ensemble
28.08-09.09.2024 r.
Dom Pracy Twórczej – Pałac w Radziejowicach

Warsztaty Interpretacji Muzyki Kameralnej
Warsztaty Jazzowe
Warsztaty Aktorskie

Ensemble

Czemu wszyscy twierdzą, że Festiwal Ensemble jest taki wyjątkowy?
Po prostu taki jest!
To magiczny czas, w niezwykłym miejscu, z udziałem wspaniałych ludzi!
To najkrótsze podsumowanie…

Przygoda

Po raz dwudziesty pierwszy zapraszamy studentów i absolwentów uczelni artystycznych do wzięcia udziału w niezwykłej przygodzie artystycznej! W ramach Festiwalu Ensemble wspólnie ze znakomitymi artystami będziecie tworzyć zespoły oraz pracować nad interpretacją utworów muzycznych i teatralnych. Efekty wspólnej pracy zaprezentujecie podczas koncertów i pokazów otwartych dla publiczności w pięknych przestrzeniach Pałacu w Radziejowicach.

Wszyscy uczestnicy Ensemble stają się partnerami i z czasem trzy odrębne światy festiwalu łączą się i okazuje się, że muzycy klasyczni, aktorzy i jazzmani mówią podobnymi językami…

Jak się zgłosić?

Jeśli chcesz wysłać swoje zgłoszenie i stać się częścią wspaniałego zespołu artystów, wybierz jedną z wymienionych poniżej artystycznych specjalności i kliknij link, by wypełnić i wysłać nam odpowiedni formularz.

Warsztaty Interpretacji
Muzyki Kameralnej

Utwory będziecie przygotowywać w różnych zespołach. W każdym z nich znajdzie się przynajmniej jeden profesor. Rezultaty wspólnych prób zaprezentujecie podczas sześciu koncertów w Nowym Domu Sztuki w Radziejowicach. Taka forma pracy sprzyja głównemu założeniu Festiwalu – swobodnej i twórczej wymianie doświadczeń pomiędzy ludźmi czerpiącymi inspirację z różnych kręgów kulturowych.

Kadra profesorów

Mackenzie Melemed (fortepian, USA/FIN)
Jakub Jakowicz (skrzypce, POL)
Szymon Krzeszowiec (skrzypce, POL)
Marcin Markowicz (skrzypce, POL)
Artur Rozmysłowicz (altówka, POL)
Jakob Kullberg (wiolonczela, DEN)
Maciej Młodawski (wiolonczela, POL)
Tomasz Januchta (kontrabas, POL)
Sebastian Aleksandrowicz (obój, POL)

Do udziału w Festiwalu zapraszamy studentów i absolwentów państwowych wyższych szkół muzycznych w specjalnościach: skrzypce, altówka, wiolonczela i fortepian.

Warsztaty Interpretacji Muzyki Kameralnej odbędą się w dniach 28 sierpnia – 9 września 2024 r.
Drum

Warsztaty Jazzowe

Marcin Masecki zaprasza na warsztaty z improwizacji muzycznej. Formuła jest otwarta. Nie ograniczamy się do jednej stylistyki. Chcemy czerpać z tradycji jazzowej, klasycznej, filmowej, ludowej, tanecznej oraz wszelkich innych historii, których jesteśmy częścią. Traktujemy improwizację jako naturalny i organiczny sposób uprawiania muzyki, bez względu na styl. A jeśli robimy to w grupie to dodatkowo pięknie wyostrza nam zmysły, wymagając empatii, podejmowania ryzyka, zdolności do kompromisu, asertywności i odpowiedzialności.

Zespół pod okiem Marcina Maseckiego będzie przez tydzień budował swoją tożsamość i przygotowywał koncert finałowy, na którym zaprezentuje wspólnie wymyśloną opowieść muzyczną.

Zapraszamy muzyków jazzowych wszystkich specjalności.

Warsztaty Jazzowe odbędą się w dniach 31 sierpnia – 9 września 2024 r.

Warsztaty Aktorskie

Dlaczego warto? Ponieważ nieczęsto przez 10 dni w kameralnej grupie możemy oddać się pracy nad wybranym tekstem pod okiem wybitnego aktora, wspaniałego pedagoga i cudownego człowieka, jakim jest Cezary Kosiński. Nie są to zwykłe zajęcia jakie znamy ze szkół, tutaj praca wybiega poza tradycyjne ramy… 

Wszyscy uczestnicy stają się partnerami i z czasem te trzy odrębne światy festiwalu łączą się i okazuje się, że muzycy klasyczni, aktorzy i jazzmani mówią podobnymi językami…

Finałem warsztatów jest pokaz aktorski z publicznością.

Warsztaty kierowane są do studentów i absolwentów wyższych państwowych szkół teatralnych w Polsce. Na podstawie zgłoszeń wyłonimy uczestników warsztatów, którzy pod okiem Cezarego Kosińskiego będą pracować nad wybraną wcześniej prozą współczesną.

Do udziału zapraszamy studentów i absolwentów państwowych wyższych szkół teatralnych.

Warsztaty Aktorskie odbędą się w dniach 28 sierpnia – 9 września 2024 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31.05.2024 r.

O wynikach rekrutacji aplikujący zostaną poinformowani mailowo do 15.06.2024 r.

Osoby zakwalifikowane do udziału w Warsztatach zobowiązane są wpłacić kwotę 2000 zł do 15.07.2024 r.

Skip to content