XX Festiwal Ensemble
24.08-04.09.2023 r.
Dom Pracy Twórczej – Pałac w Radziejowicach

Warsztaty Interpretacji Muzyki Kameralnej
Warsztaty Jazzowe
Warsztaty Aktorskie

Ensemble

Czemu wszyscy twierdzą, że Festiwal Ensemble jest taki wyjątkowy?
Po prostu taki jest!
To magiczny czas, w niezwykłym miejscu, z udziałem wspaniałych ludzi!
To najkrótsze podsumowanie…

Przygoda

Przygoda

Po raz dwudziesty zapraszamy studentów i absolwentów uczelni artystycznych do wzięcia udziału w niezwykłej przygodzie artystycznej! W ramach Festiwalu Ensemble wspólnie ze znakomitymi artystami będziecie tworzyć zespoły oraz pracować nad interpretacją utworów muzycznych i teatralnych. Efekty wspólnej pracy zaprezentujecie podczas koncertów i pokazów otwartych dla publiczności w pięknych przestrzeniach Pałacu w Radziejowicach.

cherry

Jak się zgłosić?

Jeśli chcesz wysłać swoje zgłoszenie i stać się częścią wspaniałego zespołu artystów, wybierz jedną z wymienionych poniżej artystycznych specjalności i kliknij link, by wypełnić i wysłać nam odpowiedni formularz.

Muzyka kameralna

Warsztaty Interpretacji
Muzyki Kameralnej

Każdy z utworów będziecie przygotowywać w innym zespole. W każdym zespole znajdzie się przynajmniej jeden profesor. Rezultaty wspólnych prób zaprezentujecie podczas sześciu koncertów w Nowym Domu Sztuki w Radziejowicach. Taka forma pracy sprzyja głównemu założeniu Festiwalu – swobodnej i twórczej wymianie doświadczeń pomiędzy ludźmi czerpiącymi inspirację z różnych kręgów kulturowych.

Kadra profesorów

José Gallardo (fortepian, ARG/GER)
Jakub Jakowicz (skrzypce, POL)
Szymon Krzeszowiec (skrzypce, POL)
Marcin Markowicz (skrzypce, POL)
Tomoko Akasaka (altówka, JAP/GER)
Jakob Kullberg (wiolonczela, DEN)
Maciej Młodawski (wiolonczela, POL)
Sebastian Aleksandrowicz (obój/rożek angielski, POL)

Do udziału w Festiwalu zapraszamy studentów i absolwentów państwowych wyższych szkół muzycznych w specjalnościach: skrzypce, altówka, wiolonczela i fortepian.

Warsztaty Interpretacji Muzyki Kameralnej odbędą się w dniach 25 sierpnia – 4 września 2023 r.
Jazz

Warsztaty Jazzowe

Marcin Masecki zaprasza na warsztaty z improwizacji. W tym roku poszerzamy formułę. Nie będziemy się ograniczać do jednej stylistyki. Chcemy czerpać z tradycji jazzowej, klasycznej, filmowej, ludowej, tanecznej oraz wszelkich innych historii, których jesteśmy częścią. Traktujemy improwizację jako naturalny i organiczny sposób uprawiania muzyki, bez względu na styl. A jeśli robimy to w grupie to dodatkowo pięknie wyostrza nam to zmysły, wymagając empatii, zdolności do kompromisu, asertywności i odpowiedzialności.

Zespół pod okiem Maseckiego będzie przez tydzień budował swoją tożsamość i przygotowywał koncert finałowy na którym zaprezentuje wspólnie wymyśloną opowieść muzyczną.

Zapraszamy muzyków jazzowych wszystkich specjalności.

Warsztaty Jazzowe odbędą się w dniach 27 sierpnia – 4 września 2023 r.

Warsztaty aktorskie

Warsztaty Aktorskie

Dlaczego warto? Ponieważ nieczęsto przez 10 dni w kameralnej grupie możemy oddać się pracy nad wybranym tekstem pod okiem wybitnego aktora, wspaniałego pedagoga i cudownego człowieka jakim jest Cezary Kosiński. Nie są to zwykłe zajęcia jakie znamy ze szkół, tutaj praca wybiega poza tradycyjne ramy… 

Wszyscy uczestnicy stają się partnerami i z czasem te trzy odrębne światy festiwalu łączą się i okazuje się, że muzycy klasyczni, aktorzy i jazzmani mówią podobnymi językami…

Finałem warsztatów jest pokaz aktorski z publicznością.

Warsztaty kierowane są do studentów i absolwentów wyższych państwowych szkół teatralnych w Polsce. Na podstawie zgłoszeń wyłonimy czterech uczestników warsztatów, którzy pod okiem Cezarego Kosińskiego będą pracować nad wybraną wcześniej prozą współczesną.

Do udziału zapraszamy studentów i absolwentów państwowych wyższych szkół teatralnych.

Warsztaty Aktorskie odbędą się w dniach 24 sierpnia – 3 września 2023 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30.06.2023 r.

O wynikach rekrutacji aplikujący zostaną poinformowani mailowo do 14.07.2023 r.

Osoby zakwalifikowane do udziału w Warsztatach zobowiązane są wpłacić kwotę 2000 zł do 31.07.2023 r.

Skip to content