Program Festiwalu

20.08.2017 - KONCERT INAUGURACYJNY

  • 19:30

    Tadeusz Baird – Colas Breugnon (1952)

     

    Orkiestra Festiwalowa

     

    Wolfgang Amadeus Mozart – Kwintet klarnetowy A-dur, KV 581

     

    Roman Licznerski – klarnet, Szymon Krzeszowiec – I skrzypce, Marcin Markowicz – II skrzypce, Piero Massa – altówka, Piotr Janosik – wiolonczela

     

    ***

     

    Johannes Brahms – Kwintet fortepianowy f-moll, op. 34

     

    Jose Gallardo – fortepian, Jakub Jakowicz – I skrzypce, Maria Sławek – II skrzypce, Tomoko Akasaka – altówka, Alexander Gebert – wiolonczela

21.08.2017 - WYKŁAD

  • 19:30

    Wykład Danuty Gwizdalanki

     

    „Skąd się biorą arcydzieła”

     

    Wykład Krzysztofa Meyera 

     

    „Co to jest komponowanie i na czym polega”

     

22.08.2017 - KONCERT

  • 19.30

    Mikołaj Majkusiak – „The Black Lodge“ (premiera)

     

    Sebastian Aleksandrowicz – obój, Katarzyna Piotrowska – skrzypce, Wojciech Koczur – altówka, Elżbieta Rychwalska – wiolonczela

     

    Ludwig van Beethoven – Trio fortepianowe, op. 70 nr 2

     

    Maurycy Stawujak – fortepian, Maria Sławek – skrzypce, Joanna Cieślak – wiolonczela

     

    ***

     

    Joseph Haydn – Trio fortepianowe nr 45, Es-dur, Hob. XV:29

     

    Maciej Słapiński – fortepian, Katarzyna Denkiewicz – skrzypce, Alexander Gebert – wiolonczela

     

    Dymitr Szostakowicz – Kwartet smyczkowy nr 5 B-dur, op. 92

     

    Aleksandra Steczkowska – I skrzypce, Katarzyna Piotrowska – II skrzypce, Tomoko Akasaka – altówka, Elżbieta Rychwalska – wiolonczela

23.08.2017 - KONCERT

  • 19:30

    Alexander Borodin – Kwartet smyczkowy nr 2 D-dur

     

    Anna Kuk – I skrzypce, Dobromir Lesiak – II skrzypce, David Jadamus – altówka, Alexander Gebert – wiolonczela  

     

    Artur Malawski – Trio fortepianowe cis-moll

     

    Jose Gallardo – fortepian, Malwina Kotz – skrzypce, Joanna Cieślak – wiolonczela

     

    ***

     

    Philip Glass – Kwartet smyczkowy nr 2 „Company“

     

    Malwina Kotz – I skrzypce, Marcin Markowicz – II skrzypce, Dawid Jadamus
     – altówka, Adam Mazurek – wiolonczela

     

    Johannes Brahms – Trio klarnetowe a-moll, op. 114

     

    Maciej Słapiński – fortepian, Roman Licznerski – klarnet, Emilian Rosiak – wiolonczela

24.08.2017 - KONCERT

  • 19:30

    Joseph Haydn – Kwartet smyczkowy D-dur, op. 64 nr 5 „Skowronek“

     

    Piotr Kosarga – I skrzypce, Katarzyna Piotrowska – II skrzypce, Piero Massa – altówka, Olga Chwaszczewska – wiolonczela       

     

    Krzysztof Meyer – Trio klarnetowe (1998)

     

    Igor Kret – fortepian, Roman Licznerski – klarnet, Adam Mazurek – wiolonczela

     

    ***

     

    Zoltan Kodaly – Kwartet smyczkowy nr 2 op. 10

     

    Piotr Kosarga – I skrzypce, Dobromir Lesiak – II skrzypce, Wojciech Koczur – altówka, Piotr Janosik – wiolonczela   

     

    Ludwig van Beethoven – Kwartet smyczkowy f-moll, op. 95 „Serioso“

     

    Szymon Krzeszowiec – I skrzypce, Malwina Kotz – II skrzypce, Dawid Jadamus – altówka, Anna Cierpisz – wiolonczela

25.08.2017 - KONCERT / POKAZ TEATRALNY

  • 18:00

    „Miłość ci wszystko wypaczy”

     

    grupa Beaty Fudalej:

     

    Julia Łukowiak
    Julia Szewczyk
    Rafał Derkacz

  • 19:30

    Marcin Markowicz – Kwartet smyczkowy nr 4 (2016)

     

    Szymon Naściszewski  – I skrzypce, Aleksandra Steczkowska – II skrzypce, Paweł Czarny – altówka, Alexander Gebert – wiolonczela  

     

    Franz Schubert – Trio fortepianowe Es-dur, op. 100

     

    Maurycy Stawujak – fortepian, Jakub Jakowicz – skrzypce, Olga Chwaszczewska – wiolonczela

  • 21:00

    „Miłość ci wszystko wypaczy”

     

    grupa Beaty Fudalej:

     

    Julia Łukowiak
    Julia Szewczyk
    Rafał Derkacz

26.08.2017 - POKAZY TEATRALNE

  • 18:00

    „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry

    grupa Wojciecha Malajkata

    Jowita Kropiewnicka
    Barbara Liberek
    Katarzyna Obidzińska
    Filip Jacak
    Piotr Janusz

  • 19:30

    „Kolacja na cztery ręce” Paula Barza

     

    grupa Zbigniewa Zamachowskiego

     

    Bartosz Bednarski
    Błażej Stencel

  • 21:00

    „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry

    grupa Wojciecha Malajkata

    Jowita Kropiewnicka
    Barbara Liberek
    Katarzyna Obidzińska
    Filip Jacak
    Piotr Janusz

27.08.2017 - KONCERT FINAŁOWY

  • 19:30

    Wolfgang Amadeus Mozart – Trio fortepianowe B-dur KV 502

     

    Jose Gallardo – fortepian , Piotr Kosarga  – skrzypce , Emilian Rosiak – wiolonczela

     

    Johannes Brahms – Kwintet smyczkowy nr 2 G-dur, op. 111

     

    Maria Sławek – I skrzypce , Katarzyna Denkiewicz – II skrzypce , Tomoko Akasaka I altówka , Wojciech Koczur – II altówka , Adam Mazurek – wiolonczela

     

    ***
    Bela Bartok – Kwartet smyczkowy nr 3, Sz 85

     

    Szymon Krzeszowiec – I skrzypce , Szymon Naściszewski – II skrzypce , Paweł Czarny -altówka , Piotr Janosik – wiolonczela

     

    Robert Schumann – Kwintet fortepianowy Es-dur, op. 44

     

    Igor Kret – fortepian , Jakub Jakowicz – I skrzypce , Anna Kuk – II skrzypce , Piero Massa – altówka , Anna Cierpisz – wiolonczela

Organizator

Partnerzy

Patronat medialny

Opieka medialna