Program
Niedziela, 27.08.2023, godz. 19.00 – Nowy Dom Sztuki
Jan Duszyński (*1976)
„Dom pracy twórczej” na kwintet smyczkowy, rożek angielski, obój i recytatorów (2017)
Sebastian Aleksandrowicz – obój/rożek angielski
Szymon Krzeszowiec – I skrzypce
Marcin Markowicz – II skrzypce
Tomoko Akasaka – altówka
Maciej Młodawski – wiolonczela
Tomasz Januchta – kontrabas
Anna Lobedan i Cezary Kosiński – narratorzy
Szymon Krzeszowiec – I skrzypce
Marcin Markowicz – II skrzypce
Tomoko Akasaka – altówka
Maciej Młodawski – wiolonczela
Tomasz Januchta – kontrabas
Anna Lobedan i Cezary Kosiński – narratorzy
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
Trio fortepianowe nr 1 d-moll op. 49
José Gallardo – fortepian
Jakub Jakowicz – skrzypce
Jakob Kullberg – wiolonczela
Jakub Jakowicz – skrzypce
Jakob Kullberg – wiolonczela
Marcin Masecki (*1982)
Improwizacja
Marcin Masecki – fortepian
Piosenki przedwojennej Warszawy (wybór)
Opracowanie: Marcin Masecki i Marcin Markowicz
Marcin Masecki – fortepian
Marcin Markowicz – skrzypce
Marcin Markowicz – skrzypce
Arcangelo Corelli (1653-1713)
La Follia
Warszawskie Trio Fortepianowe (Marcin Masecki – fortepian, Marcin Markowicz – skrzypce, Maciej Młodawski – wiolonczela)
Wtorek, 29.08.2023, godz. 19.00 – Nowy Dom Sztuki
Luigi Boccherini (1743-1805)
Kwintet smyczkowy d-moll op. 25 nr 1
Alicja Pustuła – I skrzypce
Marcjanna Derentowicz – II skrzypce
Tomoko Akasaka – altówka
Wojciech Bafeltowski – I wiolonczela
Shanyue Zhu – II wiolonczela
Marcjanna Derentowicz – II skrzypce
Tomoko Akasaka – altówka
Wojciech Bafeltowski – I wiolonczela
Shanyue Zhu – II wiolonczela
Grażyna Bacewicz (1909-1969)
IV Kwartet smyczkowy
Szymon Krzeszowiec – I skrzypce
Julia Iskrzycka-Nowak – II skrzypce
Zuzanna Sobecka – altówka
Ni Zhang – wiolonczela
Julia Iskrzycka-Nowak – II skrzypce
Zuzanna Sobecka – altówka
Ni Zhang – wiolonczela
César Franck (1822-1890)
Kwintet fortepianowy f-moll FWV 7
José Gallardo – fortepian
Olivia Bujnowicz-Wadowska – I skrzypce
Marcjanna Derentowicz – II skrzypce
Tomoko Akasaka – altówka
Michał Bień – wiolonczela
Olivia Bujnowicz-Wadowska – I skrzypce
Marcjanna Derentowicz – II skrzypce
Tomoko Akasaka – altówka
Michał Bień – wiolonczela
Środa, 30.08.2023, godz. 19.00 – Nowy Dom Sztuki
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Kwartet fortepianowy nr 1 g-moll KV 478
José Gallardo – fortepian
Julia Iskrzycka-Nowak – skrzypce
Maria Dębina – altówka
Ni Zhang – wiolonczela
Julia Iskrzycka-Nowak – skrzypce
Maria Dębina – altówka
Ni Zhang – wiolonczela
Marcin Markowicz (*1979)
Kwartet smyczkowy nr 5 (2021)
Olivia Bujnowicz-Wadowska – I skrzypce
Jakub Grott – II skrzypce
Tomoko Akasaka – altówka
Michał Bień – wiolonczela
Jakub Grott – II skrzypce
Tomoko Akasaka – altówka
Michał Bień – wiolonczela
Johannes Brahms (1833-1897)
Trio fortepianowe nr 1 H-dur op. 8
Marek Jeutner – fortepian
Olivia Bujnowicz-Wadowska – skrzypce
Jakob Kullberg – wiolonczela
Olivia Bujnowicz-Wadowska – skrzypce
Jakob Kullberg – wiolonczela
Czwartek, 31.08.2023, godz. 19.00 – Nowy Dom Sztuki
Joseph Haydn (1732-1809)
Kwartet smyczkowy D-dur op. 64 nr 5 „Skowronek”
Jakub Jakowicz – I skrzypce
Julia Iskrzycka-Nowak – II skrzypce
Oliwia Stawicka – altówka
Shanyue Zhu – wiolonczela
Julia Iskrzycka-Nowak – II skrzypce
Oliwia Stawicka – altówka
Shanyue Zhu – wiolonczela
Philip Glass (*1937)
Kwartet smyczkowy nr 3 „Mishima” (1985)
Alicja Pustuła – I skrzypce
Marcin Markowicz – II skrzypce
Maria Dębina – altówka
Wojciech Bafeltowski – wiolonczela
Marcin Markowicz – II skrzypce
Maria Dębina – altówka
Wojciech Bafeltowski – wiolonczela
Robert Schumann (1810-1856)
Trio fortepianowe nr 2 F-dur op. 80
Szymon Drabiński – fortepian
Jakub Grott – skrzypce
Maciej Młodawski – wiolonczela
Jakub Grott – skrzypce
Maciej Młodawski – wiolonczela
Piątek, 01.09.2023, godz. 19.00 – Nowy Dom Sztuki
Józef Nowakowski (1800-1865)
Kwintet fortepianowy nr 2 Es-dur op. 17
José Gallardo – fortepian
Jakub Grott – skrzypce
Oliwia Stawicka – altówka
Shanyue Zhu – wiolonczela
Tomasz Januchta – kontrabas
Jakub Grott – skrzypce
Oliwia Stawicka – altówka
Shanyue Zhu – wiolonczela
Tomasz Januchta – kontrabas
Mikołaj Majkusiak (*1983)
„Black Lodge” na obój i trio smyczkowe (2017)
Sebastian Aleksandrowicz – obój
Aleksandra Kornowicz – skrzypce
Maria Dębina – altówka
Michał Bień – wiolonczela
Aleksandra Kornowicz – skrzypce
Maria Dębina – altówka
Michał Bień – wiolonczela
Maurice Ravel (1875-1937)
Trio fortepianowe a-moll M 67
Szymon Drabiński – fortepian
Szymon Krzeszowiec – skrzypce
Ni Zhang – wiolonczela
Szymon Krzeszowiec – skrzypce
Ni Zhang – wiolonczela
Sobota, 02.09.2023, godz. 16.00 – Nowy Dom Sztuki
Pokaz aktorski grupy Cezarego Kosińskiego
Iwan Wyrypajew – „Taniec Delhi” (opr. Cezary Kosiński)
Kaja Kozłowska-Żygadło
Aniela Turkot
Maria Witkowska
Aniela Turkot
Maria Witkowska
Sobota, 02.09.2023, godz. 19.00 – Nowy Dom Sztuki
Koncert jazzowy
Zespół Marcina Maseckiego
Stanisław Szmigiero (fortepian)
Sebastian Zawadzki (fortepian)
Marcin Masecki (fortepian)
Sebastian Zawadzki (fortepian)
Marcin Masecki (fortepian)
Niedziela, 03.09.2023, godz. 19.00 – Nowy Dom Sztuki
Ludwig van Beethoven (1770-1827)
Große Fuge B-dur op. 133
Jakub Jakowicz – I skrzypce
Aleksandra Kornowicz – II skrzypce
Zuzanna Sobecka – altówka
Wojciech Bafeltowski – wiolonczela
Aleksandra Kornowicz – II skrzypce
Zuzanna Sobecka – altówka
Wojciech Bafeltowski – wiolonczela
Zygmunt Krauze (*1938)
Kwintet fortepianowy (1993)
Szymon Drabiński – fortepian
Marcjanna Derentowicz – I skrzypce
Aleksandra Kornowicz – II skrzypce
Zuzanna Sobecka – altówka
Jakob Kullberg – wiolonczela
Marcjanna Derentowicz – I skrzypce
Aleksandra Kornowicz – II skrzypce
Zuzanna Sobecka – altówka
Jakob Kullberg – wiolonczela
Franz Schubert (1797-1828)
Kwintet fortepianowy A-dur D.667 „Pstrąg”
Marek Jeutner – fortepian
Alicja Pustuła – skrzypce
Oliwia Stawicka – altówka
Maciej Młodawski – wiolonczela
Tomasz Januchta – kontrabas
Alicja Pustuła – skrzypce
Oliwia Stawicka – altówka
Maciej Młodawski – wiolonczela
Tomasz Januchta – kontrabas